PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8964}

Przyjęcie

The Party
7,6 2 678
ocen
7,6 10 1 2678
Przyjęcie
powrót do forum filmu Przyjęcie

Peter Sellers

użytkownik usunięty

Wczoraj był w telewizji film o synu słynnego Inspektora Clouseau z Roberto Beninim. Sam Benini jest niewątpliwie dobrym aktorem, ale
myśle, że jakiekolwiek naśladownictwo, tudzież kontynuacja GENIALNEJ kreacji Petera Sellers'a jest z góry przegrana, trzeba by stworzyć odrębny film, nie wiązać go z poprzednimi by miał szanse zaistnieć.
Pitera Sellers'a z jego "śmiertelnie" poważną nieudacznościa, gapowatościa i roztargnieniem, gdzie zupełnie kretyński plan był w jego najgłebszym przekonaniu poprostu genialny - śmieszyły do łez.
Film "Party" jest dla mnie wyjątkowy.
Nie ma tu pomysłowego inspektora, jest za to zrelaksowany, "obiecujący " hinduski aktor.
Najzabawniejsze są dla mnie dwie sceny:
- z planu filmowego, gdzie zupelnie niechcący, oczywiście, siada na zapalnik by zawiązać sobie but, zapalnik, który był kluczowym szczegółem planu filmowego, z którego oczywiście po siądnięciu nici.
- z przyjęcia, gdzie na oczach wszystkich gości, a przede wszystkim grającej na gitarze uroczej Francuzeczki, z która nawiązują nić szczerej sympatii, wykonuje przedziwne i przezabawne ruchy męczony pełnym pęcherzem w drodze do toalety.

Jego naturalność, autentyczność, nieudaczności uroczo rozbrajająca powaga, są NIEZASTĄPIONE!!!

Szkoda, że już nam nic nie zagra!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów Petera Sellers'a

użytkownik usunięty

ja owszem, ubóstwiam sellersa, ale w tym filmie uwielbiam drugoplanową rolę kelnera, który z godziny na godzinę robi się coraz bardziej pijany.

długie sekwencje z jego przechodzeniem wokół stołu są po prostu boskie, a finał dziejący się za wahadłowymi drzwiami wyciska mi łzy ze śmiechu.

no i zapach kawioru - zapach kawioru na ręce też jest niezły. jako dziecko nie rozumiałem tego dowcipu zupełnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones